این شما و این هم حقایقی از فرزند سوم کیت میدلتون

[ad_1]

پرشین فا – ترجمه از پردیس بختیاری: شکی نیست که خانواده سلطنتی انگلیس در چند سال اخیر جزو پربحث ترین اخبار روزنامه و مجلات بوده اند. در روز 23 آوریل 2017 باردای سوم شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون بار دیگر جنجال آفرید. شاهزاده لویی آرتور چارلز نام سومین فرزند این خانواده سلطنتی ست که پس از جورج برادر چهار ساله و شارلوت خواهر دو ساله اش به دنیا آمد. او پس از چارلز، ولیعهد بریتانیا، شاهزاده ویلیام، پدرش و برادر و خواهرش پنجمین فرد در صف جانشینی ملکه بریتانیا است.

اگر دوست دارید در مورد شاهزاده لویی و دیگر اطلاعات مربوط به تولد او بیشتر بدانید، در ادامه نوشته همراه مان باشید.

1. نام شاهزاده لویی 4 روز پس از تولدش اعلام شد!

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
نام شاهزاده جرج و پرنسس شارلوت 2 روز بعد از تولدشان اعلام شد اما خبر تولد شاهزاده لویی با تاخیر بیشتری، یعنی درست 4 روز پس از تولدش، منتشر شد. یکی از دلایل او عدم حضور شاهزاده چارلز در انگلستان بود. او به مناسبت روز آنزاک(ارتش مشترک استرالیا و زلاندنو) به فرانسه رفته بود و تا بازگشت اش چند روزی طول کشید. در واقع او آخرین فردی بود که سومین نوه اش را ملاقات کرد، از این رو شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون نیز مجبور بودند تا آن زمان از اعلام نام فرزندشان خودداری کنند.


2. کیت هنگام خروج از بیمارستان پیراهنی قرمز رنگ به تن داشت

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
برای کیت میدلتون که همیشه به دلیل سلیقه خوب اش در دنیای مد مورد تحسین قرار گرفته و نام او در لیست خوش پوشان قرار دارد، پوشیدن لباسی که هنگام خروج از بیمارستان به تن می کند نیز اهمیت زیادی دارد. او لباسی کلاسیک به رنگ قرمز که یقه توری سفیدی داشت به تن کرده بود. در سال 1984، زمانی که شاهزاده هری به دنیا آمد، ملکه دایانا نیز پیراهنی به رنگ قرمز با یقه سفید توری به تن داشت. البته مدل پیراهن ملکه دایانا از مدل پیراهن های دهه 80 الهام گرفته بود در حالی که پیراهن کیت میدلتون مدلی مدرن تر داشت.


3. شاهزاده لویی بیش از یک اسم دارد

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
طبیعی است که فرزندان خانواده سلطنتی بیش از یک نام داشته باشند. در واقع آنها هر کدام 3 نام دارند که ما تنها از یکی یا شاید دو تا از نام های آنها باخبر می شویم. به عنوان مثال نام سومین فرزند شاهزاده جرج، لویی آرتِر چارلز است، اما نام رسمی او شاهزاده لویی کمبریج می باشد. در واقع نام کودکان سلطنتی از نام اعضای خانواده سلطنتی گرفته می شود که هر کدام معانی خاصی دارند.

لویی نام دوم شاهزاده جرج، برادر بزرگ تر شاهزاده لویی، است. در حقیقت داشتن نام دوم مشترک در میان خواهر و برادران سلطنتی، از مرسومات است. به عنوان مثال نام کامل شاهزاده ویلیام، ویلیام آرتور فیلیپ لوئی می باشد.  اگر چه لویی نامی فرانسوی است نه انگلیسی، اما معنی خاصی برای اعضای خانواده سلطنتی دارد که از شاهزاده چارلز به ارث رسیده است. نام  کامل شاهزاده چارلز، چارلز فیلیپ آرتور جرج می باشد.آرتور نامی محبوب در میان کودکان خانواده های سلطنتی است، بنابراین حدس این که سومین فرزند این خانواده به این نام باشد، محال نبود.


4. طرفداران خانوده سلطنتی به پیشواز تولد شاهزاده رفتند

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
در روز 23 آوریل، زمانی که کیت میدلتون سومین فرزند خود را به دنیا آورد، کل مردم انگلستان در تب و تاب بودند، به طوری که برخی از هواداران پرو پا قرض آنها از هفته ها قبل در مقابل در بیمارستان کمپ زدند تا یکی از مهمترین روزهای سال را از دست ندهند و شادی خود را با این خانواده جشن بگیرند. آنها با لباس هایی از پرچم انگلیس به تن و عروسک های تاج داری به دست بی صبرانه انتظار کیت میدلتون، شاهزاده ویلیام و نوزادشان را می کشیدند. هیایو در میان جمعیتی که در مقابل بیمارستان حلقه زده بود، زمانی که شاهزاده جرج و شاهدخت شارلوت برای دیدار برادرشان راهی بیمارستان شدند، بیشتر شد.


5. جارچی شهر، خبر تولد شاهزاده لویی را اعلام کرد

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
اعلام کردن خبر تولد شاهزاده لویی به عهده جارچی شهر بود. تونی اپلتون که به جارچی رسمی شهر شهرت دارد، مسئولیت این کار را به عهده گرفت. جالب اینجاست که او هیچ وابستگی به خانواده سلطنتی با کاخ کنزینگتون ندارد. جارچی 81 ساله، در مقابل بیمارستان سانت ماری این خبر را منتشر کرد. او ابتدا زنگی را 3 بار به صدا در آورد و پس از ساکت کردن مردم با صدای بلند فریاد زد: «کاخ باکینگهام با افتخار خبر تولد سومین فرزند خانواده سلطنتی را اعلام می کند. خدا حافظ شاهزاده باشد.»

رسم انتشار مهمترین اخبار شهر توسط جارچی، به قرون وسطا باز می گردد. تونی اپلتون نیز یک وب سایت رسمی دارد که از طریق آن، او را برای مراسم مهمی چون عروسی، افتتاحیه و… دعوت می کنند.شاهزاده لویی نام خانوادگی ندارندیکی دیگر از خصوصیات منحصر بفرد خانواده سلطنتی، نداشتن نام خانوادگی است. همانطور که گفتیم هر کدام از فرزندان خانواده سطلنتی حدود 3 تا 4 اسم دارند که با همان ها خوانده شده و به شهرت می رسند، از این رو دیگر احتیاجی به نام خانوادگی برای آنها نیست. در مواقعی که شاهزاده لویی باید با نام خانوادگی اش خوانده شوند، به عنوان مثال زمانی که می خواهند به ارتش بپیوندند، به دلخواه خودش یکی از نام هایش را به عنوان نام خانوادگی انتخاب می کند. 


6. او در خط پنجم سلطنت قرار دارد

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
او در خط جانشینی تاج و تخت بریتانیا پس از پدربزرگش چارلز، شاهزاده ولز، شاهزاده ویلیام، دوک کمبریج، شاهزاده جرج کمبریج و شاهدخت شارلوت کمبریج پنجم است. در سال 2013، قانون در مورد این که چه کسی در جانشینی تاج و تخت بریتانیا در اولویت قرار دارد، تغییر کرد. در قدیم رسم بود که پسرها نسبت به دخترها در اولویت قرار داشتند. به عنوان مثال ابتدا شاهزاده چارلز پس از شاهزاده الیزابت در اولویت قرار دارد، پس از آن شاهزاده ویلیام و پسرش، سپس شاهزاده جرج، پس از آن هم شاهدخت شارلوت و … اما این روش اختلالاتی را در روند سلطنتی بوجود آورد.

بر اساس قانون جدید، وارثان مذکر برای نشستن بر تخت سلطنت بر خواهران بزرگتر از خود ارجحیت ندارند. در نتیجه شاهزاده ویلیام دومین نفر در صف وارثان پادشاهی انگلیس است و پس از وی به ترتیب پسرش(جرج) و دخترش(شارلوت) و لویی در خط پنجم در انتظار تاج و تخت هستند. احتمالا شاهزاده هری از این که برادرزاده هایش نسبت به او در اولویت اند، حس خوبی ندارد اما شانس با اوست زیرا قدرت بیشتر، مسئولیت بیشتری را به همراه دارد. علاوه بر آن، فشار کمتری نسبت به دیگران برای دنبال کردن قوانین سلطنتی روی او خواهد بود.


7. خبر رسمی تولد شاهزاده در بیرون از کاخ به نمایش در آمد

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
خبر رسمی تولد شاهزاده لویی در بیرون از کاخ باکینگهام به نمایش در آمد تا همه جهان آن را ببینند. اگر چه خبر تولد بسیاری از فرزندان ستاره ها از طریق شبکه های اجتماعی منتشر می شود اما خانواده سلطنتی هنوز هم به رسوم خود پایبندند. 


8. ملکه الیزابت اولین نفری ست که از تولد شاهزاده مطلع می شود

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
این یک رسم است که خبر تولد شاهزاده باید قبل از هر فرد دیگری به گوش پادشاه برسد. تولد سومین فرزند کیت میدلتون و شاهزاد ویلیام نیز اول از همه به گوش ملکه رسید، سپس توسط جارچی پخش شد. این کار در گذشته، به دلیل عدم وجود راههای ارتباطی چون تلفن یا اینترنت، سخت بود اما حال راحت تر شده است. در روز زایمان دوشس کمبریج نیز پس از تلفن به ملکه الیزابت بود که کل شهر در شادی غرق شد.


9. ملکه الیزابت در زمان زایمان کیت، در حال اسب سواری بود

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
ملکه الیزابت، حتی در سن 92 سالگی هم دست از علاقمندی هایش نمی کشد. صبح روز تولد شاهزاده لویی، زمانی که کل شهر در تب و تاب بودند، ملکه برای اسب سواری به بیرون از شهر رفت.  البته نمی توان قضاوت کرد که او استرس و هیجان تولد نوه اش را نداشت اما سعی کرد که زمان انتظارش را به آن شکل بگذراند. ملکه به محض شنیدن خبر، در توییترش پستی را به انتشار گذاشت. او از سن 4 سالگی، زمانی که اولین اسب اش را هدیه گرفت، به اسب سواری روی آورد و هنوز هم که هنوز در زمان های بیکاری به سراغ این ورزش می رود.


10. شاهزاده لویی یک وب سایت رسمی دارد

حقایقی در مورد سومین فرزند کیت میدلتون!
اگر چه عضو شدن اعضای خانواده سلطنتی در شبکه های اجتماعی ممنوع است اما برای کودک سلطنتی چون شاهزاده لویی، حتی قبل از تولدش، وب سایتی طراحی شد که اطلاعات دقیقا بارداری کیت میدلتون را در آن با مردم به اشتراک می گذاشت. اطلاعات این سایت تولد یکی از اعضای کاخ که اکانت توییتر را نیز آپدیت می کند، به روز می شود.  

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.