شهر فرش خوب است یا بد؟ تجربه خرید از شهر فرش

شاید شما هم شاهد تبلیغات گسترده در زمینه فرش ماشینی در انواع و اقسام رسانه های تلویزیونی، شهری و بیلبوردها و حتی در مترو و فیلم ها و سریال ها بوده و هستید.

این حجم انبوه از تبلیغات که گاهی در مورد شهر فرش است و مواقعی درباره آقای فرش، برخی از فرش وزرا سخن سرایی می کنند و عده ای از سرای ابریشم می گویند و گاهی هم در مورد فرش شاهکار و… چیزهایی می بینیم.

شاید این موضوع برای شما هم مثل ما عجیب بوده باشد.

بنابراین ما سعی کرده ایم تا نگاهی کوتاه داشته باشیم به این فروشگاها های پرطمطراق و لوکس که آن قدر تکرار شده که آدمی با دیده شک به آنها می نگرد.

شهر فرش

شهر فرش

نخستین فروشگاه فرش که به آن پرداختیم آقای فرش بود و اکنون به شهر می پردازیم.

فقط در شهر فرش می توانید با دیدن پسند کنید!

در وب سایت شهر فرش نوشته شده است که متنوع‌ترین مکان برای دیدن و پسندیدن فرش است. انواع فرش‌های ماشینی، کلاسیک و فانتزی در این شهر، چشم‌نواز و رنگارنگ، در برابر نگاه‌های ماست.

البته خاصیت نگاه کردن در اغلب بازارهای ایرانی فرش وجود دارد و به قول معروف آنچه دیده بیند، دل کند یاد!

شما از بازار کله پاچه فروشی ها هم عبور کنید ممکن است یکی از آنها را بپسندید، اما شهر فرش به جز لوکس و کادر متحد الباس چه چیز دیگری دارد؟

فرش ارزان در شهر فرش

شهر فرش در تبلیغات خود مدعی شده است که ارزانترین قیمت ها را دارد و قیمت های خود را ضمانت می کند.

نحوه کارشان هم به این شکل است که از شما می خواهند اگر فرشی ارزان تر یافتید، فاکتور رسمی بیاورید تا اضافه پولی که از شما گرفته اند را پس بدهند؛ اما چرا این روش مضحک است؟

چون از شما می خواهند بار دیگر فرش خریداری کنید و از خریدار فاکتور رسمی دریافت کنید و ضمنا نام شما باید در فاکتور باشد و احتمالا تاریخ فاکتور هم با تاریخ خرید شما یکی باشد.

ضمن اینکه در فاکتور حتما باید از برندی خریداری کنید که در شهر فرش ارائه شده است. اما آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟

بر فرض که شما تمکن مالی داشتید و فرشی دیگر خریدید ارزان تر از شهر فرش، آیا شهر فرش ، فرش های خود را پس می گیرید؟ عمراً !!

ضمانت بازگشت فرش در شهر فرش

تجربه یکی از نزدیکان نویسنده می گوید شهر فرش، فرش هایی که تا درب فروشگاه هم نرسیده است را پس نمی گیرد، چه برسد که از فروشگاهش خارج کرده باشید!

این فروشگاه مدعی است تمرکزش بر انواع برندهای معتبر و مطرح ایرانی در زمینه تولید فرش ماشینی است. اما کافی است سری به فروشگاه بزنید تا متوجه شوید بیشتر برندهای ارائه شده را برای نخستین بار مشاهده می کنید و در هیچ کجای دیگر نیز چنین برندی را نخواهید یافت! چرا؟

چون برندها توسط خود شهر فرش ثبت شده است و شما هیچ کجای دیگر نمی توانید با آن برند، فرشی پیدا کنید، چه برسد که ارزان تر از شهر فرش خریداری کنید.

این یک پرده از شعبده بازی این فروشگاه رنگارنگ و متنوع است.

خب شما توقع ندارید که هزینه های سرسام آور تبلیغات این فروشگاه صلواتی انجام شده باشد، قطعا از جیب من و شمای خریدار خارج می شود.

شما نیز اگر تجربه خرید از این فروشگاه را دارید بسیار خوشحال می شویم در قسمت نظرات اعلام کنید.

12 نظرات
 1. فرانک می گوید

  اواسط بهمن رفتم به نظرم خیلی خوب بود تنوع زیاد بود از انواع برندها خودم از قیمت ها خبر ندارم اما یکی از اقوام که خرید کرده بود میگفت قیمت با بیرون تقریبا یکی بوده

 2. صالحی می گوید

  تازه تو مولوی رفتم سرای ابریشم و چقدر زیبا و متنوع و خوش قیمت. نمایندگیهای اکثر برندها بودن که باعث میشه خیال آدم از قیمت راحت بشه! قیمت فرش ما تو شهر فرش بدون تخفیف یک ملیون و هفتصد خورده بود!!! در حالی که تو مولوی یک و دویست.. خداییش اینهمه گرون فروشی و تنوع کم ارزش داره ؟؟

 3. enigma1356 می گوید

  من که هر چی تلویزیون تبلیغ کنه نمیخرم چیزی جز دروغ نیست مگه کرم حلزون رو شبانه روز تبلیغ نمیکرد قلابی از آب در اومد ، پدیده شاندیز ، و ….. که همه کلاهبردار در اومدن اینم از شهر فرش

 4. شقایق می گوید

  عمه منم واسه جهاز عروسش فرشارو از اونجا گرفت بعدن گفت با بیرون یه قیمت بوده…نمیشه شکایت کنی؟

 5. saeid می گوید

  من ۲تا ۶متری گرفتم دونه ای۱۷۰۰٫٫٫مارکشم معروف نیست..قبلا فرهی داشتم افتضاح بود سر۳سال خراب شد.. ولی این که ازشون خریدم ۶ ماهه انداختمش دور. بازم دمشون گرم پیشرفت می کنن و گول تبلیغاتشون هم نخورید، تو ایران ضمانت یعنی کشک

 6. مسعود می گوید

  تبلیغ زیاد حتما یه کلاهبرداری توش هست برجسته سازی میکنن بزرگنمایی کارشون هست وگرنه اینها از کجا میارن چندین میلیون پول برای دو سه دقیقه تبلیغ اونم چند بار در شبانه روز بدن ؟ از جیب من و شما میره تو جیب اونا

 7. مهرناز می گوید

  اره دیگه!! پول جا و تبلیغاتشون رو از همین راه بدست میارن دیگه!!!

 8. حسین حجاریان می گوید

  چرا نمیشه شکایت کرد؟ وقتی قیمت یک برند مشخص رو بالاتر میگه میشه گرون فروشی

 9. یه مشتری عصبانی می گوید

  سلام خیلی ناراحتم و هدفم از نوشتن این تجربه دو تا چیزه: ۱- قبل ازخرید از این فروشگاه خیلی تو نت سرچ کردم که خرید از کجا بهتره و فقط شهر فرش رو دیدم. برای همین اینجا نظرمو بدون غرض می نویسم تا شاید به درد کسی بخوره ۲- امیدوارم شاید مسئولی از این مرکز خرید نظر منو بخونه

  من قبلا برای خرید موکت به مولوی رفته بودم و خوب مغازه های زیاد فرش و سرای ابریشم رو دیده بودم اما سه سال پیش بود و شهر فرشی مطرح نبود. برای خونه جدیدمون با توجه به زمان محدود با تصمیم قطهیی خرید رفتیم شهر فرش. من دیگه فرصتی نداشتم تا روز دیگه برم جای دیگه و البته سه سال هم بود که قیمتها دستم نبود.

  رفتیم و طبقه اول فرشهای گرون و قشنگ اما فقط سه چهاتا برند محدود .. محتشم و قیطران و دو تا برند خیلی کم شناخته شده. قیمتها بالا بود و من فک کردم خوب شاید همینه رفتیم طبقه پایین که بخش قیمتهای تخفیفی بود. مدلهای خیلی محدود و تک شده که تخفیف ویژه داشت.. با بدبختی چهار تخته فرش-دو تا ۹ متری و دو تا ۶ متری خریدیم. با تخفیف ویژه ۹ متریها برامون دو و سیصد دراومد.

  کلا شش ملیون و نهصد دادیم با کلی تبلیغ تخفیف و .. و البته توجه کنید که انتخاب محدود از بین مدلهای تک شده و تخفیف خورده!!

  خونه رو چیدیم و ازونجایی که خونه بزرگه (۱۵۰ متر) مجبور شدیم به خاطر بچه ام بریم موکت بخریم. به فاصله ۱۰ روز رفتم مولوی همون مدل فرشم بدون هیچ تخفیفی یک و نهصد!!! و تازه ده ها مدل قشنگگتر از اون رو تو فروشگاهها دیدم تو همون حدود قیمت!!!!!

 10. مینا می گوید

  اه اه اه
  من برای جهیزیه از اونجا خرید کردم

  مدل هاش کم ، فروشنده ها بی توجه به مشتری ، هر فروشنده جواب ۱۰ نفر رو میده اصلا وقت نمیکنه به مشتری جواب بده ،

  سرویسم دروغه من آژانس گرفتم ، ولی پذیرایی چای و شیرینی داره

  وارد که میشی هبچکس نیست راهنماییت کنه ، همه فروشنده ها و کارکنان دارن با هم گپ میزنن و چای و شیرینی میل میکنن

  من تو انتقادات هم نوشتم که مفتی هم فرش بده دیگه اونجا نمیرم

 11. نازگل می گوید

  ایران چیزی رو بخری خیلیییی کم میتونی از خدمات بعدش استفاده کنی ….حرفهایی مثه تضمین قیمتشو قبول ندارم….پولو بگیرن تمومه دیگه?

 12. 13745مسمس می گوید

  واقعا گرون فروشن.تازه بابت فروش قسطی کلی چک ازت میگیرن.از ما واسه یه ملیون فرش ۷فقره چک خاستن.شوهرمم نخرید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.