نقد و بررسی فیلم میا و شیر سفید Mia and the White Lion 2018

فیلم Mia and the White Lion 2018

هنگامی که ما برای اولین بار مای و برادرش میک را ملاقات کردیم، آنها فقط به آفریقای جنوبی نقل مکان کردند ، جایی که مایا و میک و پدر آفریقای جنوبی و مادر فرانسوی (ملاانی لورنت) در حال آماده شدن برای اجرای یک مزرعه شیر هستند ، که به طور متناوب به عنوان B & B ، یک آزمایشگاه تحقیقاتی و برای کودکان ناشناخته است ، چیزی که باعث می‌شود اوج فیلم بیشتر باشد.

مایا (دانیا دو ویلیر ) با لهجه غلیظ و صریح خود ، با همکلاسی‌ های جدید خود هم خوانی ندارد و تمام‌ وقت خود را با دوستان خود در لندن سپری می‌ کند. با این وجود ، به زودی پدر میا جان ( لنگلی کرکوود ) یک بچه نادر و یتیم شیر را به خانواده معرفی می‌ کند.

شگفت انگیز ناز ، ناخوشایند و بسیار نیازمند، گاو به نام چارلی بلافاصله با مایک (رایان مک لنن) متصل می شود. خود جذب میا زمانی طول خواهد کشید، اما او و چارلی را به هم وصل می کنند. اسکایپ در حال حرکت به عقب رانندگی در حیاط است.

در ادامه فیلم رشد هر دو را نشان می دهند و یا می گیرند در حالی که به یکدیگر تکه کنند ، مستقل باشند ، دیدن مایا ، میک و چارلی جالب است ؛ بدون شک همان انسان‌ ها هستند ، اما مسن‌ تر هستند و نسبت به سال‌ های گذشته آمادگی بیشتری دارند.

چارلی چشم‌ آبی و آن پنجه‌ های بسیار غول‌ پیکر که واقعی هستند و تحت نظارت کارشناس / متخصص شیر آفریقای جنوبی (کوین ریچاردسون)قرار دارند ، هم هیجان‌ انگیز است.

زمانی که مایا متوجه می‌ شود که نقشه‌ های پدرش برای شیر ، همه شیرینی و لذت بخش نبوده صدای شادی به گوش نمی‌ رسد. در این مرحله از فیلم به نظر می‌ رسد که مایا و چارلی به دنبال یافتن پناه گاه خود هستند. تا از نقشه های پدر در امان باشند.

ساخت این فیلم سه ساله به کارگردانی ژیل د میاستر و براساس یک فیلمنامه نوشته شده توسط همسرش ، Prune de Maistre و ویلیام دیویس می باشد.

و با الهام از روابط کودک و حیوانات ، مایا و شیر سفید دارای نکات اخلاقی است.

هیچ اظهار نظری درباره اخلاق “استخدام یک شیر واقعی” در یک پروژه چند ساله به نام میا و شیر سفید که شامل کودکان ، پروژکتور ها و دوربین می‌ شود ، وجود ندارد.

با این حال ، این فیلم قلب عظیمی را به وجود می آورد ، در حالی که روابط بین خانواده ، دوستان و قطعا بین انسان ها و جهان محیط زیست گسترده تر ، به طرزی شگفت انگیزی با جوانان و نوجوانان در آمریکای شمالی مطابقت دارد ، زیرا که قبلا در سطح بین المللی موفق بوده است.

باطن این فیلم زیبا نیست ، همچنین به حفاظت از محیط زیست کمکنخواهد کرد یا بیننده را در مورد به خدمت گرفتن شیر ها و دیگر حیوانات وحشی و آموزش به آن ها ترغیب می کند.

شیر هایی که در اینجا مشاهده می کنید از یک مزرعه شیر گرفته شده و صرفا به منظور ساخت این فیلم خریداری شده اند. تماس های آن ها با مردم ، که سالانه صد ها ساله شیر را می کشند ، آن ها را از مادران خود جدا می کند ( درست مانند پدر میا ، چارلی را از او جدا می کند و به میا می دهد ) و سپس اجازه می دهد تا گردشگران با آن ها بازی کنند.

شیر های قدیمی تر برای پیاده روی شیر استفاده می شوند و سپس به سایر مزارع پرورش و یا به صنعت شکار کنسرو می فروشند.

جیل د مستر و کوین ریچاردسون این را می دانستند و هنوز هم از اوکتولا برای باروری استفاده می کردند و آن ها پنج شیر مادر را از آن ها خریدند و به طور مستقیم در فیلم های خود به نمایش گذاشتند. علاوه بر این ، رابطه بازیگر و شیر در زندگی واقعی بسیار مشکل است .

همچنین یکی از شیر های ریچاردسون ( که در فیلم استفاده نمی شود ) از کنترل او فرار می کند و یک زن در پناهگاه نزدیکی محل فیلمبرداری فیلم را از بین می برد ، در حالی که این فیلم در آنجا فیلم برداری شد مرگ این زن تا حد زیادی تحت پوشش قرار گرفته و مورد خطاب قرار نگرفته است ، در حالی که تعامل میان زن جوان و شیر اسیر در میا و شیر سفید ، تحسین و ترویج شده است.

خرید شیر ها از شرکت شیر اسیر فقط از این صنعت پشتیبانی می کند. نمایش تعاملات میان شیر های اسیر و انسان ، تنها باعث می شود انسان های دیگر با شیر ها ارتباط برقرار کنند.دی میاستر در حال فیلمبر داری فیلم دیگری است که شامل اسارت گرگ است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 4 =