نقد و بررسی فیلم دیروز ۲۰۱۹ ( Yesterday 2019 )

داستان فیلم

جک مالک ( هیمش پاتل ) یک خواننده – ترانه‌ سرا در یک شهر ساحلی کوچک انگلیسی است که رویای شهرت او به سرعت در حال محو شدن است ، با وجود وفا داری شدید و حمایت از بهترین دوست دوران کودکی اش ، الی (لی‌ لی جیمز ). بعد از یک تصادف با اتوبوس عجیب در طول یک خاموشی جهانی مرموز ، جک بیدار می‌ شود تا بفهمد که بیتلز هرگز وجود نداشته است … و او خودش را با مشکل پیچیده‌ ای روبرو می‌ کند.

فیلم دیروز

بازیگران: لیلی جیمز ، آنا د آرماس ، کیت مک کینون
نوشته شده توسط: جک بارت، ریچارد کورتیس
کارگردان: دنی بویل

نقد و بررسی فیلم دیروز

دیروز یک شادی کامل از یک فیلم است که دنی بویل و ریچارد کورتیس را به عنوان داستان آموزنده داستان های زمان ما و نیز هیمش پاتل به عنوان یک استعداد رو به افزایش است که دارای پتانسیل بی حد و حصر در نمایش است. من به دیروز اعتقاد دارم ، و برای شما هم همین طور خواهد بود.

اگر کارگردان “دنی بویل” برای انجام هر کاری مورد اعتماد قرار گیرد ، دنیای روزمره ما را در پیش می‌ گیرد و آن را کمی به شکل عجیب و غریب خودش تبدیل می‌ کند. آخرین فیلم او ، دیروز ، با تفاوت بزرگی که این بار توسط بویل رخ داده است جفت شدن با نویسنده کمدی افسانه‌ ای ریچارد کرتیس می باشد. قرار دادن کارگردان یک زندگی کم‌ تر عادی و نویسنده درباره زمان با هم در مورد کاغذ به همان اندازه که در حال اجرا است کامل است، همان طور که دیروز یک آهنگ قدیمی می‌ گیرد و آن را بهتر می‌ کند.

خواننده مشتاق جک مالیک (هیمش پاتل) آهنگ های خود را می نویسد ، خارج از کار خرده فروشی اش ، آهنگ های مختلفی را تماشا می کند و در فرایند خلاقانه خود دیوار را تجربه کرده است. آماده برای ترک کردن و ترک رویا که او و دوست و مدیرش الی ( لی‌ لی جیمز )بعد از یک تصادف عجیب و غریب که داستان دیروز به آن وابسته است تغییر می‌ کند. تنها چیزی که طول می‌ کشد یک خاموشی جهانی ۱۲ ثانیه‌ ای است که بیتلز را از ذهن جمعی جهان محو می‌ کند و جک را برای ترقی شغلی نهایی آماده می‌ کند.

فرضیه دیروز

فرضیه دیروز بسیار ساده و بسیار غریب است به هدایت فیلم بدون رسیدن به شخصیت‌ های آن کمک می‌ کند. دنی بویل و ریچارد کورتیس داستان را در مورد چگونگی تأثیر موسیقی آن ها در سطح جهان می دهند. به جای تصور دنیایی که تکه‌ های بزرگی از تاریخ به خاطر نبود آن‌ ها رخ نداده است ، دیروز داستان مرد جوانی است که عمیقا درون خود کاوش می‌ کند ، و در عین حال موسیقی را که فقط می‌ تواند به یاد بیاورد ، فرا می‌ گیرد.

یکی دیگر از بخش های فوق العاده در مورد داستان دیروز ، این واقعیت است که عمیقا استعاره های مناسب که شما می خواهید از این نوع داستان انتظار داشته باشید. ندارد. در حقیقت ، پیچ و تاب هایی وجود دارد که در سراسر فیلم پخش می شوند ، اما بسیار شبیه جریان طنز است که فیلم دیروز درگیر می شود .

توانایی بازیگر نقش اصلی

هیمیش پاتل بازیگر نقش جک ، نه تنها باید به گیتار زدن در فیلم بپردازد و یک مشابه از گروه بیتلز را انجام دهد ، بلکه باید برای بدست آوردن این ترکیب منحصر به فرد بر اساس داستان نوشته شده و کارگردانی دنی بویل تلاش کند. همه این ها برای اولین بار بر روی دوش او می افتد . و پاتیل با وقار و بسیار زیبا این نقش را بازی می کند که هم گفته های دنی بویل را انجام داده باشد و هم ادای احترام به تاریخ موسیقی انجام دهد.

هیمش پاتل یک چهره تازه جوان است که به نظر می رسد آماده است برای زمان بزرگ از فریم اول، و هر بار که او استعداد خود را به آزمون در برابر بازیگران که شامل لیلی جیمز جذاب ، در میان دیگران نشان می دهد. هیچ پنهانی نیست که پاتل و جیمز بتوانند دو نفر از دوستان را ببینند که باید مدت ها پیش آنها را دیدند ، اما روشی که ریچارد کورتیس نوشت آنها این داستان را بازی می کنند ، غیرمعمول است ، با لحظاتی که از لحاظ احساسی شروع می شود

شیوه بیان فیلم

شیوه ای که دیروز بین هیجان ها و احساسات تغییر می کند ، بسیار طبیعی است ، شما هنوز می‌ توانید به یک طنز فیلم بخندید و خودتان را از روی بخش‌ های احساسی بیشتر ناراحت کنید. من بدون شک خودم را با اشک در چشم‌ هایم می‌بینم . این حرکت به فروش کلی فیلم کمک می کند .

البته، آهنگ ترانه افسانه ای بیتلز در دیروز به وضوح درخشان است، همانطور که هیمش پاتل از طریق یادآوری اشعار دنیایی که عمدتا نقل کرده، آواز می خواند و بیش از چندین دهه از زندگی را حفظ می کند، از یاد برده است. دیدن این آهنگ ها که برای اولین بار در جهان جک نوشته شده و ضبط شده است، زندگی جدیدی را برای آهنگ هایی مانند “من می بینم که ایستاده در آنجا وجود دارد”، “من می خواهم دست تو را نگه دارم” و به ویژه به یاد ماندنی، “Eleanor Rigby”.

آخرین ترانه تقریبا همه چیز را در مورد دیروز به هم زد ، همان طور که تماشا کردن اشتباه جک برای ترانه و معنای احساسی پشت سر یکی از پل مک کارتنی و جان لنون همه چیز هایی را نشان می‌ دهد که دنی بویل و ریچارد کرتیس در اجرای این فیلم به خوبی انجام می‌ دهند. خلاق ، عاطفی و حتی کمدی ، فیلم دیروز همگی به زبان بصری و گفتاری امروزه است.

دیروز یک پیروزی مثبت از کمدی قلبی، نمایش باور نکردنی و فقط مقدار مناسب از عادت برای حذف این فیلم از هر نوع واقعیت عرفانی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 2 = 3