نقد و بررسی فیلم هتل بمبئی ۲۰۱۹ ( Hotel Mumbai 2019 )

فیلم Hotel Mumbai

داستان یک خطی فیلم

یک فیلم که داستان قربانیان و بازماندگان حملات بمبئی در سال ۲۰۰۸ را در هتل کاخ تاج محل در بمبئی هند بازگو می کند.

بازیگران: Armie Hammer، Dev Patel، Nazanin Boniadi، Tilda Cobham-Hervey، Anupam Kher و Jason Isaacs
نوشته شده توسط: جان Collee، آنتونی Maras
کارگردان: آنتونی ماراس
تولید شده توسط: ریحان ایوانیک ، گری همیلتون ، مایک گابروی ، جولی رایان ، اندرو اوگلوی ، جومون توماس

نقد و بررسی فیلم

اگر شما علاقه مند به دیدن هتل بمبئی هستید ، فقط به خاطر داشته باشید که فیلم بهترین کار را به عنوان مدیتیشن بر انعطاف پذیری روح انسان در طول بحران می کند. کسانی که به دنبال یک درس تاریخی هستند، باید در جای دیگری جستجو کنند.

تراژدی‌ های زندگی واقعی اغلب برای فیلم‌ هایی که می‌ توانند در حوادث بزرگ به مردم آموزش دهند ، استخراج می‌ شوند که همیشه مورد بحث قرار نمی‌ گیرند. در مورد حمله هتل تاج‌ محل در سال ۲۰۰۸ ، هتل بمبئی فیلمی است برای نمایش واقعه تروریستی در یک نمایش سینمایی اما محترمانه است. فیلم در هر دو جبهه پیشرفت می‌ کند و به عنوان یک معاینه شدید از هر دوی قربانیانی که از این رویداد رنج می‌ برند و کسانی که آن را به نام جستجوی مقدس خود حمل می‌ کنند ، عمل می‌ کنند.

آنتونی ماراس ، نویسنده و کارگردان ، در صورتی که یک پرتره استاندارد از یک فاجعه تروریستی در هتل بمبئی نباشد ، خیره‌ کننده است. در اجرا ، این احساس مانند فیلمی که قبلا دیده بودیم ، با هر دو طرف به وضوح قبل از اینکه اجازه دهد حملات تکان‌ دهنده رخ دهد تا لحن بقیه فیلم را تعیین کند ، احساس می‌ شود. این گناه برای یک فیلم مثل این نیست که الگویی را دنبال کند ، اما داشتن کمی بیشتر از یک چرخش منحصر به فرد در مورد چیز ها خوب بود.

با توجه به این انتقاد ، آن چه که هتل بمبئی فاقد ابتکار است ، بیش از آن چیزی است که برای ایفای نقش خود در تلاش برای ایفای نقش مهمان و کارکنان در هتل تاج‌ محل مورد استفاده قرار گرفته‌ است. به جای آن که تمرکز داستان را به مهمانان یا کارکنان برای اکثر زمان اجرای فیلم تغییر دهید ، هر دو گروه به طور مساوی و نسبتا در داستانی که گفته می‌ شود ، نشان‌ داده شده‌ اند. این کار باعث می‌ شود که کل بازیگران نمایش نقش خود را به عنوان یک گروه کارآمد و همچنین اجرا کنندگان منحصر به فرد متمایز نمایش دهند. به طور خاص، قهرمانانه کارکنان هتل از طریق دو Patel و members Kher از کارکنان آشپزخانه نشان داده می‌ شود که در پشت سر هم می‌ مانند تا به مهمانان کمک کنند. در همین حال ، آرمی چکش ، نازنین بنیادی و جیسون ایساکس مشاغل نمونه را برای نشان دادن غیر نظامیان غیر محلی که در این درگیری به تصویر کشیده‌ اند را انجام می‌ دهند. تمام افراد درگیر ، قهرمانان یا قدیسان نیستند ، بلکه تنها افرادی هستند که تلاش می‌ کنند برای کسانی که به آن‌ ها اهمیت می‌ دهند زنده بمانند. به این ترتیب قهرمانان آن‌ ها بیشتر به زندگی واقعی تبدیل می‌ شوند.

در حالی که هتل بمبئی در مورد رویدادی که به تصویر کشیده‌است سزاوار احترام است. به طور خاص ، در طول فیلم ، یک مینی قوس وجود دارد که شخصیت های نازنین بنیادی و جیسون ایساک را از مخالفت های قطبی با شرکا در بحران می بیند که کمی احساس می شود.

به عنوان یک زندگینامه ، هتل بمبئی خود را بیش از حد از حد معمول دور نمی شود ، و این بسیار خوب است. آن چه که برای فیلم مهم‌ تر است و آن چه که با نقاط قوت آن بازی می‌ کند ، این واقعیت است که بر روی رویدادی تمرکز می‌ کند که اغلب به عنوان دیگر رویداد های جهانی ذکر نشده است.

اگر شما علاقه مند به دیدن هتل مومبای هستید ، فقط به خاطر داشته باشید که فیلم بهترین کار را به عنوان مدیتیشن بر انعطاف پذیری روح انسان در طول بحران می کند. کسانی که به دنبال یک درس تاریخی هستند ، باید در جای دیگر به جستجو بپردازند – با بهترین گزینه احتمالا مستند است که الهام بخش فیلم است. اعضای مخاطبان که به دنبال تایید فرشتگان بهتر بشری هستند ، در حالی که برخی از بدترین آن ها را نشان می دهند ، قطعا از هتل بمبئی راضی خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 6 = 2