بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

[ad_1]

به گزارش سفر،

حتماً برایتان پیش‌آمده است که به علت زود رسیدن به فرودگاه یا تأخیر در پروازتان مجبور شوید چندساعتی را در سالن انتظار فرودگاه با کسالت سپری کنید. غذا خوردن یکی از آن کارهایی است که می‌توانید در سالن انتظار فرودگاه انجام دهید و علاوه بر وقت‌گذرانی از خوردن غذاهای خوشمزه لذت ببرید. معمولاً کیفیت غذا در مکان‌هایی چون فرودگاه، ترمینال و یا راه‌آهن بسیار پایین است و به همین دلیل مردم رغبت چندانی برای امتحان کردن غذاها در این اماکن ندارند. در این مطلب بهترین رستوران‌های فرودگاهی را در سراسر دنیا به شما معرفی می‌کند تا اگر مسیرتان به این فرودگاه‌ها افتاد، طبق عادت مذکور از کنار رستوران‌هایش به‌سادگی گذر نکنید.

۱. فرودگاه شارل دوگل در پاریس

شارل دوگل رهبر جنبش مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم بود که پس از ترورش نامش را بر روی بزرگ‌ترین فرودگاه در فرانسه گذاشتند. فرودگاه شارل دوگل واقع در 25 کیلومتری شمال پاریس به عنوان فرودگاه بین‌المللی پاریس سال‌هاست که فعالیت خود را درزمینه‌ی جابجایی مسافر به‌درستی انجام می‌دهد. این فرودگاه لوکس و بزرگ، یکی از بهترین رستوران‌های فرودگاهی را در خود دارد که در دو بخش فست فود و رستوران مشغول به خدمت است.

رستوران Brasserie Flo علاوه بر اینکه یک رستوران فرودگاهی است یکی از بهترین رستوران‌های شهر پاریس نیز به شمار می‌رود. در رستوران Brasserie Flo انواع غذاها از شاتوبریان گرفته تا ماهی سوخاری یافت می‌شود.

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

۲. فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو

این فرودگاه بین‌المللی که در ایالات کالیفرنیا واقع‌شده است و یکی از پر رفت‌ و آمدترین فرودگاه‌های آمریکا به شمار می‌رود؛ یکی از بهترین آشپزخانه‌ها را در خود دارد. آشپزخانه‌ی کت کورا با طبخ غذاهای محلی و دارا بودن دو منوی غذایی ترش و شیرین، و عطری که به سبب مواد تازه و ارگانیک در فضایش پخش‌شده است؛ شما را وادار به غذا خوردن خواهد کرد. یکی از بهترین پیش‌غذاهایی که می‌توانید در این آشپزخانه میل کنید باقلوای پسته ایست که طرفداران زیادی هم دارد.

 

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

۳. فرودگاه هیترو در لندن

فرودگاه هیترو پر رفت و آمد ترین فرودگاه در اروپا و سومین فرودگاه پر رفت و آمد در جهان است. فرودگاه هیترو که تقریبا در مرکز لندن واقع شده است یکی از بهترین رستوران‌ها را در خود دارد. این رستوران علاوه بر غذادهی بسیار سریع به مسافرین فرودگاه سیستم بیرون بر هم دارد. تمامی غذاهای رستوران Plane Food by Gordon Ramsay در کمتر از 30 دقیقه آماده می‌شوند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. پایه‌ی اصلی غذاهای این رستوران غذاهای گوشتی نظیر کارپاچیو و گوشت کبابی است اما غذاهای گیاهی نیز در منوی رستوران به چشم می‌خورد.

 

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

۴. فرودگاه جان اف کندی در نیویورک

فرودگاه جان اف کندی در 20 کیلومتری جنوب منهتن در منطقه‌ای به نام کویینز واقع شده است. این فرودگاه پر رفت و آمد ترین فرودگاه در نیویورک است که سالانه میلیون‌ها مسافر را در 6 قاره‌ی جهان جابجا می‌کند. فرودگاه جان اف کندی در سال 1963 به نام فرودگاه بین‌المللی نیویورک افتتاح شد اما پس از ترور جان اف کندی به احترام وی به نام جان اف کندی تغییر نام داد. رستوران PIQILLO در فرودگاه جان اف کندی یکی از مشهورترین و پرفروش‌ترین رستوران‌ها در نیویورک است. منوی غذایی این رستوران به دو بخش سرد و گرم تقسیم‌شده و با غذاهایی چون کاسه‌ی سبزیجات، سوسیس سرخ‌شده از مشتریان خود پذیرایی می‌کند.

 

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

۵. فرودگاه اسخیپول در آمستردام

فرودگاه اسخیپول یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌ها در کشور هلند است که سال‌هاست علاوه بر فعالیت‌های خود بیشترین نقش را به عنوان ترانزیتور پروازهای آمریکای شمالی به آسیا بر عهده دارد. در این فرودگاه با همکاری موزه‌ی امپراتوری هلند یک نمایشگاه دائمی از نقاشی نقاشان هلندی ساخته‌شده است. از طرفی این فرودگاه مجهز به کتابخانه‌ای است که کتاب‌هایی به اکثر زبان‌های زنده‌ی دنیا را دارد. رستوران Bubbles واقع در فرودگاه اسخیپول یکی از باکیفیت‌ترین رستوران‌ها در حوزه طبخ غذاهای دریایی است. در این رستوران انواع ماهی‌ها در کنار سبزیجات سرو می‌شود.

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

۶. فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس

فرودگاه لس‌آنجلس یکی از پر رفت و آمد ترین و مهم‌ترین فرودگاه‌های ایالات‌متحده‌ی آمریکاست که در سال 2015 به دلیل افزایش 6 درصدی شمار مسافرانش به رده‌ی هفتم فرودگاه‌های پر رفت و آمد جهان نائل شد. این فرودگاه با معماری بی‌نظیر رستورانش علاوه بر اینکه مسافران را محو خود می‌کند، ساکنین شهر را نیز برای سرو غذا به فرودگاه می‌کشاند. ارتفاع رستوران LAX به بیش از 20 متر می‌رسد و منوی غذایی هوس انگیزش شما را به‌صرف یک وعده‌ی غذایی دل‌چسب فرامی‌خواند.

 

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

۷. فرودگاه متروپولیتن در میشیگان

این فرودگاه در شهر وین دیترویت واقع در ایالات میشیگان یکی از پر رفت و آمد ترین فرودگاه‌های جهان است که از قضا یکی از بهترین رستوران‌ها را نیز داراست. کیفیت غذاهای این فرودگاه بسیار بالا بوده و تنوع غذاهای محلی در این رستوران بیداد می‌کند. این رستوران که DEMA نام دارد از فضای اصلی فرودگاه خارج است و توسط یک راهروی طولانی به فرودگاه متصل می‌شود.

 

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

۸. فرودگاه بین‌المللی هارتسفیلد-جکسون

فرودگاه بین‌المللی هارتسفیلد-جکسون واقع در ایالات جورجیای یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌ها در جهان است. این فرودگاه از سال 1998 تاکنون به عنوان پر رفت و آمد ترین فرودگاه از نظر تعداد مسافر و از سال 2005 تا 2013 به عنوان پر رفت و آمد ترین فرودگاه از حیث تعداد پرواز انتخاب شد. رستوران One Flew South واقع در فرودگاه هارتسفیلد با منوی غذایی غربی و شرقی آماده‌ی خدمت‌رسانی به مسافران است.

 

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

۹. فرودگاه سئول-اینچئون

فرودگاه بین‌المللی اینچئون واقع در کره‌ی جنوبی یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های این کشور است که از نظر امکانات رفاهی در سطح بالایی قرار دارد. این فرودگاه بین‌المللی مجهز به امکاناتی نظیر زمین گلف، رستوران و کافه است. رستوران این مجموعه به نام Incheon Bibimbap یکی از قوی‌ترین رستوران‌ها درزمینه‌ی طبخ غذاهای کره‌ای است. ازجمله غذاهایی که در این رستوران سرو می‌شود برنج، نوارهایی از گوشت گوساله، سبزیجات تازه و … است.

 

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

۱۰. فرودگاه ال-پرات در بارسلونا

این فرودگاه واقع در 10 کیلومتری جنوب غرب شهر بارسلون دومین فرودگاه بزرگ در پاریس است که اغلب پروازهای این فرودگاه را پروازهای اروپا و شمال افریقا شکل می‌دهد. در ورودی این فرودگاه یکی از مشهورترین رستوران‌های بارسلون قرارگرفته است که مردم را از جای‌جای این شهر به‌صرف غذا فرامی‌خواند. نام این رستوران Porta Gaig است که بیشتر از هر چیز به سرو غذاهای کاتالونیایی می‌پردازد.

 

بهترین رستوران‌های فرودگاهی کجا هستند؟

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.