آبشار بیشه خرم آباد؛ آبشاری کنار ایستگاه راه آهن

[ad_1]

به گزارش سفر،

آبشار بیشه یکی از زیباترین آبشارهای کشور است که در بخش پاپی و در کنار ایستگاه راه‎آهن بیشه در منطقه‎ای کوهستانی، در دل کوه‎های زاگرس و همجوار  با جنگل‌های بلوط در شهرستان خرم‎آباد قرار گرفته است. فاصله ی آبشار تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر است. این آبشار در موقعیت عمومی استان، در منطقه‎ای کوهستانی و دامنه‎های رشته کوه زاگرس در روستای بیشه قرار گرفته است. در شرق آبشار تپه‎های کلاه کوه و در شمال، کوه ازگن به آن مشرف هستند. روستای چشمه پریان در شرق آبشار قرار گرفته است.

 

آبشار بیشه ی خرم آباد؛ آبشاری کنار ایستگاه راه آهن

 

چرا برویم؟

گشت در طبیعت، دیدن آبشار، کمپینگ، آب تنی.

با کی برویم؟

گشت دو نفره (روزها و شب ها)، گشت با دوستان (روزها و شب ها)، گشت خانوادگی (روزهای تعطیل).

 

آبشار بیشه ی خرم آباد؛ آبشاری کنار ایستگاه راه آهن

 

کی برویم؟ چقدر طول می‌کشد؟

هر روز و در همه‌ ساعت ها.

کجاست؟

ایران، استان لرستان، شهرستان خرم‌آباد.

چطور برویم؟

آبشار بیشه در کنار راه‌آهن تهران- اهواز در ایستگاه بیشه قرار گرفته است و می‌توان با قطار هم به آبشار رفت. همچنین با وسیله‌ی شخصی از خرم آباد به سمت دورود و با گذر 65 کلیومتر به این آبشار می شود رسید.

 

آبشار بیشه ی خرم آباد؛ آبشاری کنار ایستگاه راه آهن

 

همان حوالی؟

آبشار شوی، دریاچه گهر

محل اسکان؟

سوئیت‌ها و اتاق‌هایی برای اسکان و استراحت در اطراف آبشار و روستای بیشه وجود دارد. افرادی هستند که تابلوهای سوئیت و منزل تکان می دهند. حواستان باشد که پیش از پذیرش، هم درباره ی قیمت و هم درباره ی امنیت کاملا مطمئن شوید.

تاریخچه؟

آبشار بیشه اثر ملی چهل و هشتمی است که سازمان میراث فرهنگی آن را در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت کرده است. در گذشته تنها راه ارتباطی با آبشار ایستگاه راه‌آهن بیشه بوده است، اما اکنون جاده‌ای مناسب برای دسترسی به آبشار وجود دارد. مردم روستای بیشه به زبان لری بختیاری و خرم آبادی صحبت می کنند.

آبشار بیشه ی خرم آباد؛ آبشاری کنار ایستگاه راه آهن

 

دیگر چه؟

این آبشار در کنار جنگل‌های بلوط، روستای زیبای بیشه و ایستگاه راه آهن بیشه قرار دارد و از طرفی هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوه‌های بلند و دلنشین این منطقه، این جا را به جایی دیدنی و جذاب برای مسافران تبدیل کرده‌است. در طول تابستان این منطقه مکانی عالی برای پناه بردن از گرما و لذت بردن از هوای خنک و مطبوع محسوب می شود، در پایین آبشار دریاچه‌ای کوچک شکل گرفته که امکان شنا را برای شما فراهم می کند.

 

آبشار بیشه ی خرم آباد؛ آبشاری کنار ایستگاه راه آهن

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.