۵ غذای سرطان زا که نباید به آن لب بزنید!

می دانید که رژیم غذایی سالم، باید تا حد ممکن شامل غذاهای سرطان زا نباشد. پس به هر نحوی شده باید از خوردن این موارد خودداری کنید. ۵ غذای سرطان زا که نباید به آن لب بزنید! با پرشین فا همراه شوید.

 

۱٫ آرد سفید تصفیه شده

میدانم مصرف نکردن آرد کار سختی ست.هرچند فقط با نخریدن ارد سفید حل نمی شود. همه غذاهای بسته بندی از ماکارونی گرفته تا نان و کیک و شکلات ها، حاوی آرد سفید هستند. مشکل اینجاست که آرد سفید تصفیه شده، همه خاصیت های دانه گندم را از بین می برد و برای سفید کردن ، کلرین زیادی صرف می شود.

خوردن مقادیر زیادی از آرد سفید، خطر سرطان را همراه دارد. به جای آرد سفید از نان سبوس دار و برنج قهوه ای استفاده کنید. اگر در خانه نان بپزید، از سلامت آن خیالتان راحت خواهد بود!


۲٫چیپس سیب زمینی

مطمئنا چیپس سلامت شما را به خطر می اندازد. هرچند چیپس خیلی خوشمزه است ولی پر از چربی های ترانس، نمک، موارد نگهدارنده، و یک ماده سرطانزا به نام آکریلامید می باشد. البته این ماده در تمام غذاهایی که با دمای بالا طبخ می شوند ، وجود دارد ، چرا که در روغن داغ سرخ می شود.

خوشبختانه گزینه های سالم تری برای این طعم شور و ترد وجود دارد. چوب شورها گزینه های بهتری هستند چرا که به جای سرخ شدن، پخته می شوند. پاپ کورن ها یک غذای فوق العاده سالم هستند، البته تا زمانی که داخل کره سرخ نشوند.


۳٫روغن های هیدروژنه

به نظر می رسد که روغن های گیاهی سالم تر باشند. اینطور نیست؟ اما در واقع از آنجایی که این روغن ها به طور طبیعی استخراج نمی شوند و طی فرایند هیدروژناسیون بدست می آیند، پس اصلا سالم نیستند. روغن های هیدروژنه پر از اسید چرب امگا ۶ هستند که بسیاری از آنها خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. بسیاری از غذاهایی که با این روغن ها طبخ می شوند، سرطانزا هستند.

در خانه از روغن زیتون، کانولا، یا سویا استفاده کنید. این روغن ها خیلی مناسب تر می باشند و میتوانید با آنها کیک و کلوچه و نان بپزید.


۴٫مارگارین

مارگارین که قرار بود جایگزین سالم تری برای کره باشد، ولی از کره خطرناک تر است. چرا که از روغن های گیاهی تهیه می شود و پر از اسیدهای چرب ترانس می باشد.

مارگارین خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد چرا که در روند تولید، به قدری روغن ها داغ می شوند که مواد شیمیایی خطرناک لیسیدول و ۳-MCPD تولید می شوند. وقتی این مواد شیمیایی هضم می شوند ، سموم مضری در بدن تولید می کنند. همان کره را مصرف کنید ولی زیاده روی نکنید.


۵٫گوشت قرمز کبابی

گوشت قرمز یک منبع خوب برای پروتئین می باشد ولی میزان چربی آن هم بالاست. وقتی این غذا را میخورید، باید مقدار کمی مصرف کنید و البته روش طبخ آن هم مهم است. زغالی که گوشت قرمز را روی آن کباب می کنید، میزان آکرالامید بالایی دارد و به دلیل گرمای زیاد، باعث سرطان می شود. بر اساس برخی گزارشات، گوشت کباب شده میتوان خطر سرطان لوزالمعده را افزایش دهد.

گوشت هایی مثل بیکن، هات داگ بسیار خطرناک هستند . مواد شیمیایی سرطانزا مثل نیتریت و نیترات باعث می شود گشوت مدت طولانی تری بماند، ولی این برای بدن شما هیچ سودی ندارد. حتی روند دودی کردن گوشت هم خطرناک است و برای سلامتی مفید نیست.

 

منبع organicwelcome

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 7 = 9