کشف ۳ تن پیش‌ساز موادمخدر توسط ماموران گمرک

0

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، در روزهای گذشته یک دستگاه کانتینر ۴۰ فوت حاوی ۱۳۹۹ نگله کالا به وزن ۱۰هزار و ۷۳۰ کیلوگرم تحت عنوان گلدان برای ترانزیت به افغانستان از مرز دوغارون در گمرک شهید رجایی بندر عباس اظهار می شود.

در حین انجام تشریفات گمرکی در راستای نظارت و کنترل بر کالاهای عبوری به مقصد کشور افغانستان کانتینر حامل کالای یاد شده به واحد ایکس ری هدایت و برای بازرسی های بیشتر دستور فک پلمپ برای ارزیابی فیزیکی محموله داده می شود.

برابر گزارشات ارزیابی؛ محتویات کانتینر شامل انواع کارتن های حاوی گلدان های سرامیکی در سایزها و اندازه های مختلف و فاقد هر گونه مشخصات و نیز تعداد ۱۵۰ کارتن هر کارتن محتوی ۲۲ کیلوگرمی مایع رقیق بی رنگ با بوی تند یعنی انیدرید استیک و از پیش سازهای مواد مخدر بوده که این کارتن ها به طور ماهرانه ای در انتهای کانتینر و در لابلای کارتن های گلدان جاسازی شده بود.

بر اساس این گزارش از هر 2.5 لیتر اسید انیدرید استیک مقدار یک کیلو گرم هرویین صنعتی تولید می شود.

گمرک ایران یکی از فعال ترین گمرکات دنیا در عرصه مبارزه با مواد مخدر و کشف پیش سازهای صنعتی است و سازمان های بین المللی به دفعات از خدمات و تلاش های گمرک ایران در این عرصه تقدیر و تشکر کرده اند. همچنین گمرک ایران در زمینه مبارزه با تخلفات و کشف مواد مخدر رتبه سوم جهانی را به خود اختصاص داده است.

35225

 

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.