وقوع 4 خودکشی در یک روز

0

[ad_1]

روزنامه اعتماد نوشت: روز ٢٢ مهرماه ۴ خودکشی در تهران اتفاق افتاد. تیم جنایی به همراه بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران؛ قاضی مرادی و پزشکی قانونی به محل مراجعه کردند تا درباره انگیزه‌های منجر به خودکشی این ۴ نفر تحقیقات‌شان را انجام دهند.

خودکشی اول در ساعت ١٠: ١١ صبح ٢٢ مهر به کلانتری ١٢١ سلیمانیه گزارش شد.

 

زنی ٢٧ ساله یک کیسه پلاستیکی را روی سر و صورتش کشیده بود و انتهای آن را روی گردنش با طناب بسته بود. این اقدام زن منجر به خودکشی او به علت خفگی شد. اعضای خانواده این زن بعد از اینکه به خانه رسیدند زن را دیدند که روی زمین افتاده و فوت شده است.  خودکشی دوم در ساعت ١٣:٣۴ ظهر به کلانتری ١١۶ مولوی گزارش شد. مردی ٣۴ ساله در مغازه شیشه بری‌اش که در محدوده خیابان خیام جنوبی قرار داشت خودکشی کرد. او قلابی را روی سقف مغازه‌اش نصب کرده بود و با استفاده از طناب اقدام به خودکشی کرد. همسایه‌های مغازه او بعد از اینکه مدتی از وی خبری نشد با شکستن شیشه مغازه او را دیدند که خود را از سقف به‌ دار آویخته و فوت شده است. خودکشی سوم در ساعت ١۴:٣١ ظهر به کلانتری ١٣٠ نازی‌آباد اعلام شد. زنی ۶٨ ساله در خانه مسکونی‌اش با آویختن طناب ‌دار به سقف خود را حلق آویز کرد و جان باخت. فرزند این زن بعد از رسیدن به خانه مادرش را دید که اقدام به خودکشی کرده است.

 

خودکشی چهارم در ساعت ١۶:١٣ به کلانتری ١۵٣ شهرک ولیعصر اعلام شد. مردی ۴۵ ساله به پشت بام ساختمان ۴ طبقه منزل مسکونی‌اش رفته و خود را به پایین پرتاب کرده بود. البته این مرد دچار بیماری اعصاب و روان بود و مدتی قبل در بیمارستان روزبه تهران بستری شده بود. مرد جوان بر اثر سقوط از طبقه چهارم ساختمانی در شهرک ولیعصر (عج) جان خودش را از دست داد. این مرد همراه با برادرش در این مجتمع مسکونی زندگی می‌کرد و در زمان خودکشی برادرش نیز در خانه نبود.

هشدار بیماران برای خودکشی را جدی بگیریم

دکتر سامان مقدم، روانپزشک درباره خودکشی ۴ نفر در یک روز به «اعتماد» گفت: « پدیده خودکشی باید به صورت خاص بررسی شود و مستلزم این است که همه ابعاد آن مورد توجه قرار بگیرد. صرفا نمی‌توان با توجه به آماری که در یک روز داده می‌شود درباره این موضوع جمع‌بندی کلی انجام داد.» او درباره نقش رسانه‌ها در کم کردن آمار خودکشی افزود: «منابع خاص در هر کدام از این خودکشی‌ها باید تک‌تک مورد بررسی قرار بگیرد. اما می‌توان از رسانه‌ها برای کم کردن ابعاد این ماجرا کمک گرفت تا در آینده کمتر شاهد بروز چنین پدیده‌ای باشیم.»

 این روانپزشک درباره اینکه آیا بیمارانی که دست به خودکشی می‌کنند درباره اقدام‌شان به دیگران اخطار می‌دهند یا نه نیز گفت: «بخش زیادی از کسانی که دست به خودکشی می‌زنند سابقه بیماری‌های اعصاب و روان دارند. آنها برای مدتی تحت معالجه قرار می‌گیرند و بعد دیگر پیگیر بیماری شان نمی‌شوند و این باعث اتفاق‌های جبران‌ناپذیر است. اینکه می‌گویند کسانی که خودکشی می‌کنند قبل از اقدام به این کار با کسی صحبت نمی‌کنند درست نیست و بسیاری از آنها درباره ناکامی‌های‌شان با خانواده یا دوستان‌شان صحبت می‌کنند یا درمورد نوع خودکشی حرف می‌زنند. این طور موارد را باید جدی گرفت.»

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.